0

Koszyk

Zawory do tlenu

Zawory do tlenu w instalacjach przemysłowych i nie tylko

Zawory stosowane w instalacjach tlenowych przeznaczone są do otwierania lub zamykania przepływu medium jakim jest tlen. Odpowiadają również za nadanie odpowiedniego kierunku.

Specyfikacja zaworów tlenowych

Zawory tlenowe z uwagi na specyfikę medium w nim przepływającego wymagają specjalistycznej konstrukcji. Najczęściej do tego rodzaju zaworów stosuje się dedykowane smary lub tworzy się wersje odtłuszczone z uwagi na fakt, iż czysty tlen zmieszany ze smarami może spowodować wybuch. Dbając o bezpieczeństwo i szczelność instalacji postaw na wysokiej jakości zawory do tlenu z trwałych komponentów. Wykorzystywane materiały powinny przede wszystkim cechować się odpornością na wysokie temperatury, korozję czy samozapłon. Komponenty wykorzystywane do produkcji zaworów do tlenu powinny również dobrze przewodzić ciepło.

Zawory do tlenu mogą być wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Warto również zwrócić uwagę, aby części składowe instalacji były regularnie poddawane myciu czy odtłuszczaniu. Dzięki temu zadbamy o bezpieczeństwo i odpowiednią pracę układu.

Zastosowanie zaworów tlenowych

Zawory do tlenu mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Tlen może być wykorzystywany do produkcji stali, żelaza; do spawania czy cięcia plazmowego. Tlen może być również wykorzystywany w przypadku instalacji stosowanych do produkcji szkła czy do terapii tlenowej.

W przypadku zaworów do instalacji tlenowych warto pamiętać, aby maksymalna temperatura płynu nie przekraczała 60°C.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
X