0

Koszyk

Zawory parowe

Zawory do pary stanowią szczególny rodzaj zaworów bezpieczeństwa, jakie wykorzystywane są w instalacjach przemysłowych. Wyróżniają się między innymi wysoką niezawodnością działania, dlatego doskonale radzą sobie w wymagających aplikacjach. Wykonane zostały z niezawodnej jakości materiałów, dlatego nie jest im straszna wysoka temperatura pracy i nie tylko, a ponadto duża odporność na ciśnienie.

W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór zaworów do pracy z parą. Pozwalają na stałą regulację kierunku przepływu, bezawaryjne działanie oraz dużą wytrzymałość na korozję i różne negatywne czynniki zewnętrzne. Produkty z naszej oferty zostały wykonane z odpowiednich materiałów, jak mosiądz czy stal szlachetna. To niezbędny element wielu układów parowych.

Zawory parowe kołnierzowe – zastosowanie

Zawory parowe wykorzystywane są w celu regulowania, sterowania kierunkiem oraz kontroli nad przesyłem cieczy, gazów i innych materiałów. Najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Z punktu widzenia technicznego ich działanie jest zazwyczaj niezwykle proste i polega na otwieraniu, zamykaniu lub częściowym zamykaniu możliwości przejścia medium z obszaru o wyższym do obszaru o niższym ciśnieniu. Zakres wykorzystania tego typu urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, czy żeliwa jest ogromna i obejmuje między innymi kontrolę irygacji, wykorzystanie w procesach przemysłowych, na potrzeby gospodarstw domowych, transportu i wojskowości. W przypadku przemysłu znaleźć je można w niemal każdym procesie, od instalacji wodnych i kanalizacyjnych, aż po generowanie prądu elektrycznego, czy też przetwórstwo ropy naftowej. Zróżnicowanie oraz ilość rozwiązań w tym zakresie obejmuje zawory parowe, igłowe, odcinające, regulacyjne, bezpieczeństwa i wiele innych urządzeń.

Zawory parowe z powodzeniem wykorzystywane są w instalacjach parowych i ciepłowniczych. Idealnie sprawdzą się do pracy w podwyższonej temperaturze, z uwagi na solidną i trwałą konstrukcję ze stali nierdzewnej.

Sterowanie zaworami do pary wodnej i nie tylko ze stali nierdzewnej

Sterowanie odbywać się może manualnie, a także za pomocą różnorodnych siłowników z napędem elektrycznym, układów pneumatycznych (kontrolowanych przez ciśnienie powietrza), czy też hydraulicznych (bazujących na ciśnieniu cieczy, np. oleju, wody). Wykorzystanie bardziej wydajnych systemów sterowania spotykane jest na przykład w przypadku systemów zautomatyzowanych, sterowanych zdalnie lub też w sytuacji, kiedy ręczna kontrola jest zbyt trudna bądź niemożliwa (np. z uwagi na rozmiary urządzenia).

W obszarze tym występuje ogromna różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych (np. urządzenia kulowe, motylkowe, kurkowe, przeponowe), materiałowych (np. stal nierdzewna, żeliwo, tworzywa sztuczne), a także związanych z przeznaczeniem urządzeń (np. zawory parowe, gazowe, bezpieczeństwa, zwrotne). Jest to wynik ich niezwykłej użyteczności oraz szerokich możliwości wykorzystania.

Sprawdź również naszą ofertę na zawory kulowe kołnierzowe, a także niezbędne elementy armatury przemysłowej. W sprawie wyboru najlepszych rozwiązań zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci odpowiedzą na najczęściej zadawane pytanie i pomogą w wyborze zaworów do różnych aplikacji.

Wróć do: zawory.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
X