0

Koszyk

Rodzaje przepustnic

Firma Te-Ha-Bud to producent najwyższej jakości przepustnic. W ofercie posiadamy:

 • przepustnice kołnierzowe,
 • przepustnice międzykołnierzowe
 • przepustnice regulacyjne.

Pełnią one funkcję odcinającą oraz regulacyjną i znajdują swoje zastosowanie szczególnie w instalacjach wodociągowych, przemysłowych i gazowych. Dostępne są w szerokiej palecie rozmiarów.

Proponowane przez nas przepustnice posiadają trwałe i niezawodne korpusy, wykonane z aluminium, żeliwa sferoidalnego GGG40 lub stali kwasoodpornej 1.4408 (AISI316).

Dysk przepustnic jest stworzony ze stali C22 lub stali kwasoodpornej 1.4408 – dostępny również w wersji polerowanej lub pokrytej teflonem.

Surowcami stanowiącymi podstawę do produkcji uszczelek dysku są natomiast najwyższej jakości: guma, EPDM, viton lub teflon.

Dzięki specjalnej konstrukcji przepustnic możliwe jest obustronne działanie, jak również montaż na rurociągach pionowych, poziomych oraz skośnych w dowolnym położeniu.

W zależności od zastosowanej uszczelki przepustnice mogą pracować w różnych temperaturach, nawet do +190 ºC.

Na indywidualne zamówienie wykonujemy również wersję ATEX.

W zależności od potrzeb mogą Państwo wybrać między przepustnicami sterowanymi ręcznie, za pomocą napędu pneumatycznego lub elektrycznego.

Przepustnice kołnierzowe i międzykołnierzowe

Przepustnice kołnierzowe oraz międzykołnierzowe są najczęściej spotykanymi zaworami w przemyśle. Są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach, odporne na uszkodzenia i działanie chemiczne, są również bardzo lekkie. Przepustnice kołnierzowe są tak nazywane ze względu na sposób montażu. Jest to rodzaj zaworu, który jest mocowany za pomocą kołnierzy. Przepustnice międzykołnierzowe z kolei mogą występować w wersji pierścieniowej tzw. Wafer (montowane są między dwoma kołnierzami) lub z uszami – typ LUG, które mocowane są przy użyciu śrub. Ich zastosowanie pozwala wymienić jeden element układu, bez konieczności zamykania całego systemu.

Przepustnice regulacyjne

Przepustnice regulacyjne, dzięki swojej konstrukcji pozwalają na przepływ różnych substancji wewnątrz instalacji. Możesz je wykorzystać do przepływu wody, wielu rodzajów cieczy, powietrza czy gazów. Sprawdzą się także w przypadku olejów napędowych czy ściekach komunalnych.

W ofercie Te-Ha-Bud znajdziesz przepustnice międzykołnierzowe, kołnierzowe i regulacyjne w różnych rozmiarach i o różnych sterowaniu. Przed zakupem warto sprawdzić parametry oraz zakres temperatur poszczególnych modeli.

Sterowanie przepustnicami

Oferowane Państwu przepustnice, w zależności od zastosowania, mogą być sterowane ręcznie, za pomocą napędu pneumatycznego lub też elektrycznego.

Sterowanie ręczne

odbywa się za pomocą dźwigni lub przekładni

Sterowanie pneumatyczne

za pomocą siłownika pneumatycznego dwustronnego będącego w standardzie oraz jednostronnego w opcji na zapytanie.

Sterowanie elektryczne

napęd zasilany przez 230VAC lub 24VDC

Przepustnice – zastosowanie

Polecamy Państwu wyjątkowe przepustnice. Producent Te-Ha-Bud zapewnia, że mogą one być wykorzystywane w:

 • ciepłownictwie,
 • energetyce,
 • przemyśle chemicznym,
 • stacjach uzdatniania wody,
 • oczyszczalniach ścieków,
 • wodociągach i kanalizacji,
 • przemyśle spożywczym i piwowarskim,
 • przemyśle papierniczym,
 • stacjach przesypowych materiałów sypkich,
 • budownictwie okrętowym
 • przemyśle petrochemicznym i rafineryjnym.

Sprawdź również ofertę zaworów elektromagnetycznych i pneumatycznych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
X