0

Koszyk

Przepustnice międzykołnierzowe

Przepustnica międzykołnierzowa to jeden z kluczowych elementów w systemach kontrolujących przepływ płynów i nie tylko. Jej rola polega na regulowaniu, zamykaniu albo otwieraniu przepływu cieczy i gazów w rurociągach. Przepustnice międzykołnierzowe znajdują szerokie zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu: chemicznym, naftowym, gazowniczym.

W naszej ofercie można znaleźć przepustnice idealne do zastosowań przemysłowych, zarówno kołnierzowe, jak i międzykołnierzowe. Gwarantują one niezawodne działanie, skuteczne odcinanie dopływu w razie potrzeby, prosty montaż, a do tego odporność na szereg szkodliwych substancji (na przykład kwasy czy alkohole). Wykorzystanie odpowiedniej przepustnicy międzykołnierzowej w systemach transportu wody i ścieków to zachowanie najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa.

Zastosowanie przepustnic międzykołnierzowych

Przepustnice kołnierzowe lub międzykołnierzowe to niezawodna kontrola przepływu wody albo innego medium. To niezawodny element armatury przemysłowej, wykorzystywany na przykład w rurociągach o dużej średnicy, stacjach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków i wszędzie tam, gdzie stawia się na niezawodną kontrolę przepływu medium. Oprócz układów rurociągowych, przepustnice od producenta Te-Ha-Bud mogą być wykorzystywane m.in. w następujących branżach:

 • przemysł ciepłowniczy,
 • energetyce,
 • systemach centralnego ogrzewania,
 • przemyśle chemicznym,
 • przemyśle spożywczym i piwowarskim,
 • przemyśle papierniczym,
 • stacjach przesypowych materiałów sypkich,
 • budownictwie okrętowym,
 • przemyśle petrochemicznym i rafineryjnym.

Ich zastosowanie w instalacjach pozwala na niezawodną pracę w systemach transportu wody i wszędzie tam, gdzie stawia się na niezawodność regulacji przepływu. Przepustnice regulacyjne doskonale radzą sobie nawet w wymagającym środowisku pracy, a ich parametry czy napęd można bez trudu dopasować do specyfiki danej instalacji.

Rodzaje przepustnic regulacyjnych

Firma Te-Ha-Bud to producent najwyższej jakości przepustnic regulacyjnych. W ofercie posiadamy:

 • przepustnice kołnierzowe,
 • przepustnice międzykołnierzowe,
 • przepustnice regulacyjne.

Pełnią one funkcję odcinającą oraz regulacyjną i znajdują swoje zastosowanie szczególnie w instalacjach wodociągowych, przemysłowych i gazowych. Dostępne są w szerokiej palecie rozmiarów. Proponowane przez nas przepustnice posiadają trwałe i niezawodne korpusy, wykonane z aluminium, żeliwa sferoidalnego GGG40 lub stali kwasoodpornej 1.4408 (AISI316). Dysk przepustnic jest stworzony ze stali C22 lub stali kwasoodpornej 1.4408 – dostępny również w wersji polerowanej lub pokrytej teflonem. Surowcami stanowiącymi podstawę do produkcji uszczelek dysku są natomiast najwyższej jakości: guma, EPDM, viton lub teflon. Dzięki specjalnej konstrukcji przepustnic możliwe jest obustronne działanie, jak również montaż na rurociągach pionowych, poziomych oraz skośnych w dowolnym położeniu.

W zależności od zastosowanej uszczelki, przepustnice regulacyjne mogą pracować w różnych temperaturach, nawet do +190 ºC. Na indywidualne zamówienie wykonujemy również wersję ATEX. W zależności od potrzeb mogą Państwo wybrać:

 • przepustnice z napędem pneumatycznym ze stali nierdzewnej;
 • przepustnice z napędem elektrycznym.

Oferta przepustnic międzykołnierzowych oraz kołnierzowych została przygotowana z myślą o wymagających systemach wodociągowych i innych. Przepustnica międzykołnierzowa może być stosowana tam, gdzie niemożliwe jest zamontowanie zaworu kulowego.

Przepustnice regulacyjne – kołnierzowe i międzykołnierzowe

Przepustnice kołnierzowe oraz międzykołnierzowe są najczęściej spotykanymi zaworami w przemyśle. Są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach, odporne na uszkodzenia i działanie chemiczne, są również bardzo lekkie. Przepustnice kołnierzowe są tak nazywane ze względu na sposób montażu. Jest to rodzaj zaworu, który jest mocowany za pomocą kołnierzy. Przepustnice międzykołnierzowe z kolei mogą występować w wersji pierścieniowej tzw. Wafer (montowane są między dwoma kołnierzami) lub z uszami – typ LUG, które mocowane są przy użyciu śrub. Ich zastosowanie pozwala wymienić jeden element układu, bez konieczności zamykania całego systemu.

Przepustnice regulacyjne

Przepustnice regulacyjne, dzięki swojej konstrukcji pozwalają na przepływ różnych substancji wewnątrz instalacji. Możesz je wykorzystać do przepływu wody, wielu rodzajów cieczy, powietrza czy gazów. Sprawdzą się także w przypadku olejów napędowych czy ściekach komunalnych.

W ofercie Te-Ha-Bud znajdziesz przepustnice międzykołnierzowe, kołnierzowe i regulacyjne w różnych rozmiarach i o różnych sterowaniu. Przed zakupem warto sprawdzić parametry oraz zakres temperatur poszczególnych modeli.

Sterowanie przepustnicami

Oferowane Państwu przepustnice, w zależności od zastosowania, mogą być sterowane ręcznie, za pomocą napędu pneumatycznego lub też elektrycznego. Sterowanie ręczne odbywa się za pomocą dźwigni lub przekładni. Sterowanie pneumatyczne za pomocą siłownika pneumatycznego dwustronnego będącego w standardzie oraz jednostronnego w opcji na zapytanie. Z kolei sterowanie elektryczne za pomocą napędu zasilanego przez 230VAC lub 24VDC. W niektórych przypadkach znajduje zastosowanie także napęd ręczny. Wybierając odpowiednią przepustnicę międzykołnierzową lub kołnierzową, gwarantujemy niezawodne uszczelnienie i pełną kontrolę nad przepływem medium.

Sprawdź również naszą ofertę na zawory elektromagnetyczne oraz zawory pneumatyczne.

Zakres ciśnień: korpus GGG 40 max 16 bar korpus aluminium max 10 bar wykonanie z uszczelką PTFE max 10 bar
Zakres temperatur NBR -25 +90° C EPDM -35 +130° C PTFE -35 + 190° C FKM -20 + 180° C
Media gazowe, ciekłe oraz o wysokiej lepkości, podciśnienie i zabrudzone.
Zakres ciśnień: korpus GGG 40 max 16 bar aluminium max 10 bar wykonanie z uszczelką PTFE max 6 bar
Zakres temperatur NBR -20 +90° C EPDM -35 +120° C FKM -20 + 180° C PTFE -30 + 180° C
Media gazowe, ciekłe oraz o wysokiej lepkości, podciśnienie i zabrudzone.
Zakres ciśnień: korpus GGG 40 max 16 bar korpus aluminium max 10 bar wykonanie z uszczelką PTFE max 10 bar
Zakres temperatur NBR -25 +90° C EPDM -35 +130° C PTFE -35 + 190° C FKM -20 + 180° C
Media gazowe, ciekłe oraz o wysokiej lepkości, podciśnienie i zabrudzone.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
X