0

Koszyk

Zasuwy nożowe

Zasuwy nożowe znajdują zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, przemyśle spożywczym i wszędzie tam, gdzie kluczowe jest kontrolowanie przepływu cieczy oraz odcięcie od materiałów sypkich bądź innych zanieczyszczeń. Ich instalacji pozwala zachować najwyższe standardy higieny, a specjalny nóż skutecznie odcina wszelkie nieczystości. W naszej ofercie można znaleźć zasuwy odcinające z napędem pneumatycznym lub napędem elektrycznym. To niezawodna blokada w sieciach kanalizacyjnych i nie tylko. Stal kwasoodporna, z jakiej są wykonane, to gwarancja niezawodności i najwyższy stopień uszczelnienia.

Producent zasuw nożowych

W naszej ofercie znajdą Państwo zasuwy nożowe (odcinające), dostępne w dwóch opcjach – jednokierunkowej i dwukierunkowej. Tego typu rodzaj zasuw nożowych jest przeznaczony przede wszystkim do substancji gazowych, ciekłych, o wysokiej lepkości oraz sypkich, takich jak piasek. Nie powinny być wykorzystywane do pary wodnej. Funkcjonalna budowa konstrukcji umożliwia zastosowanie różnego rodzaju uszczelnień, wykonanych między innymi z gumy, teflonu lub metalu. Jeśli wybiorą Państwo zasuwy pneumatyczne zyskają Państwo możliwość zainstalowania pneumatycznego pozycjonera lub kondensatora na wypadek awarii.

Zasuwy nożowe – producent

Jako producent zasuw nożowych, oferujemy produkty wykonane z materiałów odpornych na działanie szkodliwych substancji, a także skrajnych temperatur. Dzięki temu przez długi czas mogą one pracować nawet w szkodliwym środowisku, zapewniając niezawodne działanie instalacji, w których zostały zamontowane. Możliwe jest to między innymi dzięki temu, że w zasuwach nożowych wykorzystano specjalną stal kwasoodporną.

Bogata oferta sprawia, że zasuwy nożowe można dopasować zarówno do specyfiki konkretnej instalacji, jak również branży. Asortyment obejmuje między innymi zasuwy nożowe do materiałów sypkich oraz cieczy, a także zasuwy nożowe z napędem elektrycznym i pneumatycznym. Wszędzie tam, gdzie dla bezawaryjnego działania instalacji konieczne są zasuwy nożowe, producent Te-Ha-Bud oferuje niezawodne konstrukcje o wysokiej odporności na różnego rodzaju ciecze.

Zasuwy nożowe – charakterystyka

Zasuwy nożowe to bardzo ważne elementy systemu zamykania i kontrolowania przepływu różnych cieczy albo materiałów sypkich. Inaczej określane są również jako zasuwy płytkowo-nożowe. Montuje się je w instalacjach, w których przepływać mogą gęste ciecze, jak też ciała stałe. Wśród nich wskazać należy: ścieki (tutaj stosuje się specjalne zasuwy nożowe do ścieków), emulsje, oleje tudzież zawiesiny.

Zasuwa nożowa cechuje się prostą, ale bardzo efektywną budową. Umożliwia ona bardzo sprawne otwieranie i zamykanie przewodu, przez co precyzyjnie kontroluje ilość płynu przedostającego się przez rurę albo kanał. Zasuwy nożowe stosuje się na przykład w systemach wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłownictwie czy przemyśle spożywczym.

Budowa zasuwy nożowej

Zasuwa nożowa posiada stosunkowo prostą konstrukcję. Jej główną część stanowi zawierający specjalne noże korpus wykonany z trwałego materiału. Dzięki niemu możliwy jest montaż w systemie rur. Wspomniane już noże pozwalają na kontrolowanie przepływu i mogą być otwierane lub zamykane w razie potrzeby. Możliwe jest to za sprawą mechanizmu sterującego – ręcznego lub automatycznego. Bardzo ważnym elementem zasuwy nożowe są także specjalne uszczelki, które zapobiegają wyciekowi płynu albo sypkich materiałów, jak chociażby piasek.

Sterowanie zasuwami nożowymi

W naszej ofercie znajdą Państwo wybór zasuw nożowych sterowanych ręcznie, elektrycznie. Znajdują się tutaj również zasuwy pneumatyczne. Sterowanie ręczne składa się z koła sterującego w standardzie, dźwigni (zapadni), przekładni przy dużych przekrojach lub koła łańcuchowego do napędu zdalnego.

Sterowanie pneumatyczne za pomocą siłownika pneumatycznego dwustronnego w standardzie oraz jednostronnego w opcji na zapytanie. Wybierając tą wersję sterowania mogą Państwo liczyć na dodatkowy montaż pneumatycznego pozycjonera lub kondensatora w przypadku awarii zasuwy pneumatycznej. Sterowanie elektryczne. Producent zapewnia napęd sterowany zasilaniem 230V 50Hz, 400V 3AC. Inne napięcia dostępne opcjonalnie.

Zastosowanie zasuw nożowych

Zasuwy nożowe są niezbędnymi elementami wielu systemów przemysłowych i komunalnych. Ich prostota konstrukcji i skuteczność w kontrolowaniu przepływu płynów czyni je niezastąpionymi w wielu zastosowaniach. Przede wszystkim pozwalają na kontrolowanie przepływu wody w systemach wodociągowych. Ich zastosowanie daje możliwość szybkiego zamykania lub otwierania przewodu w przypadku awarii czy koniecznych prac konserwacyjnych.

Podobne zastosowanie posiadają zasuwy nożowe w systemach kanalizacyjnych, co jest niezwykle istotne dla zachowania czystości i higieny w środowisku miejskim. Zastosowanie tutaj znajduje specjalna zasuwa nożowa do ścieków i materiałów sypkich. Ponadto są szeroko stosowane w różnorodnych gałęziach przemysłu. Proponowane przez nas zasuwy nożowe – pneumatyczne i inne znalazły swoje zastosowanie w branżach:

  • energetycznej;
  • ciepłowniczej;
  • chemicznej;
  • uzdatniania wody;
  • przemyśle spożywczym i piwowarskim;
  • papierniczym;
  • petrochemicznym i rafineryjnym.

Odpowiednio dopasowane zasuwy nożowe są także wykorzystywane w budownictwie okrętowym oraz stacjach przesypowych materiałów sypkich. To wszystko sprawia, że nie ma lepszego wyboru niż nasze zasuwy. Producent – firma Te-Ha-Bud zapewnia o najwyższej jakości i niezawodności proponowanego sprzętu.

Zasuwy nożowe do ścieków, ciał stałych i nie tylko – zasady konserwacji

Zasuwy nożowe to niezbędne elementy w wielu systemach przemysłowych oraz komunalnych. Prosta konstrukcja połączona ze skutecznością kontrolowania przepływu czyni je niezastąpionymi w wielu zastosowaniach. Aby zapewnić niezawodność działania zasuwy nożowej, należy pamiętać jednak o standardowych zasadach konserwacji. Kluczowe jest na przykład regularne czyszczenie korpusu i noży z wszelkich zanieczyszczeń oraz osadów. Pomaga to zapobiegać korozji czy możliwym uszkodzeniom. Do tego kluczowe jest też sprawdzenie, czy uszczelki są w dobrym stanie i nie wykazują oznak zużycia. W razie potrzeby należy je wymienić, aby uniknąć wycieków przepływających przez kanał substancji.

Regularna konserwacja zasuw nożowych jest kluczowa dla zachowania ich efektywności i zapewnienia bezpiecznego działania systemu. Sprawdź również naszą ofertę na zawory pneumatyczne oraz zawory kulowe.

Co wyróżnia zasuwy odcinające z naszej oferty?

Zasuwy odcinające z naszej oferty to przede wszystkim wysoka jakość materiałów, z jakich zostały wykonane, a tym samym najwyższy stopień regulacji przepływu. Zarówno zasuwy z napędem pneumatycznym, jak i ręcznym są wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie kwasów oraz innych szkodliwych czynników. Sprawdź również niezbędne elementy armatury przemysłowej dostępne w naszym asortymencie.

Zakres ciśnień: patrz tabela doboru zasuwy
Zakres temperatur: metal/metal na zapytanie – szczelność 0,4% wartości KV dla mediów płynnych, PTFE i FKM na zapytanie NBR – 25° C do + 90° C EPDM – 35° C do + 120° C
Media: gazowe, ciekłe oraz o wysokiej lepkości, sypkie (np. piasek), granulaty, nie zalecane do pary wodnej
Zakres ciśnień: patrz tabela doboru zasuwy
Zakres temperatur: metal/metal na zapytanie – szczelność 0,4% wartości KV dla mediów płynnych, PTFE i FKM na zapytanie NBR – 25° C do + 90° C EPDM – 35° C do + 120° C
Media: gazowe, ciekłe oraz o wysokiej lepkości, sypkie (np. piasek), granulaty, nie zalecane do pary wodnej
Zakres ciśnień: patrz tabela doboru zasuwy
Zakres temperatur: metal/metal na zapytanie – szczelność 0,4% wartości KV dla mediów płynnych, PTFE i FKM na zapytanie NBR – 25° C do + 90° C EPDM – 35° C do + 120° C
Media: gazowe, ciekłe oraz o wysokiej lepkości, sypkie (np. piasek), granulaty, nie zalecane do pary wodnej
Zakres ciśnień: patrz tabela doboru zasuwy
Zakres temperatur: -15 °C … +105 °C, 0 °C … +125 °C
Budowa: budowa 2-częściowa, zalecana głównie do mediów płynnych
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
X