Zaznacz stronę

Zawory elektromagnetyczne

Zawory elektromagnetyczne to rozwiązania sterowane elektrycznie i mające szerokie zastosowanie od motoryzacji, przez pneumatykę, aż po sprzęt laboratoryjny. Ich konstrukcja stanowi połączenie standardowego, mechanicznego zaworu oraz siłownika elektrycznego wymuszającego zamknięcie lub otwarcie przepływu medium, jakimi mogą być wszelkiego rodzaju ciecze bądź gazy. Podzielić te urządzenia można na kilka sposobów, biorąc pod uwagę ich odmienne cechy, jak na przykład rodzaj elementu sterującego (silnik krokowy, jeden lub więcej elektromagnesów), przenoszone przepływy (z serwosterowaniem, wspomaganiem otwarcia bądź urządzenia bezpośredniego otwarcia) lub też przepływające medium (do materiałów sypkich lub zawory elektromagnetyczne do gazu czy wody etc.).

Zawory elektromagnetyczne do gazu

W ofercie firmy Te-Ha-Bud znajdziesz wiele modeli zaworów elektromagnetycznych do gazu. Elektrozawory pozwalają regulować przepływ gazu w instalacji. Dzięki nim możesz kontrolować moment otwierania oraz zamykania przesłony. Zawory elektromagnetyczne do gazu wykorzystują pole elektromagnetyczne, które steruje i zmienia położenie zaworu poprzez sygnał elektryczny. Gdy nie ma przepływu prądu, ustaje działanie pola magnetycznego, co wpływa na powrót rdzenia do jego pozycji wyjściowej.

Zawory elektromagnetyczne do gazu – zastosowanie

Głównym zadaniem zaworów do gazu jest zabezpieczenie przed wybuchem. Zawory elektromagnetyczne do gazu pozwalają na automatyczne odcięcie dopływu medium jakim jest gaz. Zarówno w przypadku pozycji otwartej jak i zamkniętej nie wymagają zasilania. Sprawdzą się one zarówno w przypadku elektrozaworów do LPG, gazu ziemnego, a także biogazu.

Rodzaje elektrozaworów

Elektrozawory można podzielić na kilka grup. W jednej z nich można wyróżnić elementy, które działają bezpośrednio albo mają opcję serwosterowania. Natomiast według innej klasyfikacji, która dotyczy możliwą liczbę dróg przepływu cieczy lub gazu, mamy do czynienia z zaworami dwu-, trzydrogowymi lub wielodrogowymi. Ponadto możemy wyróżnić również zawory pod kątem przeznaczenia – do cieczy (wody, olejów) czy gazów (powietrza), liczby możliwych położeń, a także rodzaju elementu sterującego przepływem (rdzeń zanurzony, membrana, tłoczek czy ruchoma kotwica).

Zawory elektromagnetyczne – rozwiązania konstrukcyjne

Konstrukcyjnie zawory elektromagnetyczne są bardzo zróżnicowane. Przykładem może być rozwiązanie iglicowe bezpośredniego działania, w których sterowanie odbywa się z wykorzystaniem magnesu. Iglica łączona jest mechanicznie z jego poruszającym się rdzeniem i, odpowiednio do aktualnie przepływającego prądu, znajduje się w pozycji spoczynkowej (jej pozycja określona jest przez specjalną, powrotną sprężynę) lub aktywnej, powodując otwarcie bądź zamknięcie przepustnicy. Tego rodzaju rozwiązanie znaleźć można między innymi w niektórych samochodach w konstrukcji biegu jałowego.

Innym przykładem zaworu elektromagnetycznego może być konstrukcja z serwosterowaniem, wykorzystywana dla większych wartości przepływów oraz ciśnień, kiedy inne rozwiązania nie są już opłacalne (wymagałyby użycia niezwykle mocnych i dużych elektromagnesów). W niektórych przypadkach dodatkowo stosuje się też system wspomagania otwarcia. Istnieją także rozwiązania pozwalające na płynną regulację przepływu (wykorzystujące silniki krokowe), czy też rozwiązania zaciskające wężyk służący do transportu płynu (wykorzystywane np. w laboratoriach).

Jeśli chodzi o zawory elektromagnetyczne, cennik najłatwiej jest poznać, przechodząc do naszego sklepu internetowego.

Cechy elektrozaworów

Oferowane przez nas zawory elektromagnetyczne charakteryzują się wykonaniem z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są niezawodne i bezawaryjne. Należy również zauważyć, że urządzenia tego rodzaju są niezwykle wszechstronne, co umożliwia dobrać najlepsze rozwiązanie do konkretnej instalacji.

Zastosowanie zaworów elektromagnetycznych

Elektrozawory znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je między innymi w budownictwie, ciepłownictwie, przemyśle spożywczym, a także oczyszczalniach ścieków, wodociągach, myjniach, suszarniach, instalacjach chłodniczych, kompresorach powietrza czy systemach pneumatycznych, dozujących i w wielu innych przedsiębiorstwach bądź domach mieszkalnych.

W ofercie Te-Ha-Bud znajdziesz zawory elektromagnetyczne kołnierzowe i gwintowane.

KONTAKT

Adres: ul. Winna 19, 61-658 Poznań

E-mail: zawory@zawory.com.pl
Telefon: +48 61 825 95 66, +48 61 852 76 49
Telefon/Fax: +48 61 851 69 19

PUPH Te-Ha-Bud Sp. z o.o.
NIP: 7780103215

REGON: 008381303
KRS: 0000150920

© 2022 | Copyright by zawory.com.pl
Polityka prywatności